1. تاریخچه:

  دانشکده رياضي در ارديبهشت ماه ۱۳۸۳ به عنوان يكي از گروه هاي آموزشي دانشكده علوم پايه دانشگاه صنعتي شيراز با هدف فعاليت در زمينه هاي مختلف كاربردي مورد نياز جامعه رسماً شروع به فعاليت نمود. در راستاي تحققق اهداف رياضيات در سطح عالی و گسترش مرزهاي دانش، اين دانشکده از همان ابتدا اقدام به راه اندازي دوره كارشناسي ارشد نمود. به منظور گسترش پژوهش هاي بنيادي و با هدف تأمين اعضاي هيأت علمي دانشگاه هاي كشور، در بهمن ماه ۱۳۸۹ اقدام به پذيرش دانشجوي دكتري رياضي نمود.

   

  گرايش هاي موجود 

   گرایش

  مقاطع تحصیلی

  کارشناسی

  کارشناسی ارشد

  دکتری

  تحقیق در عملیات

  _________

  *

  *

  معادلات دیفرانسیل

  _________

  *

  *

  آنالیز عددی

  _________

  *

  *

  آنالیز ریاضی

  _________

  *

  *

   

  فعایت های مستمر دانشکده:

  از جمله فعالیت های مستمر دانشکده می توان به برگزاری سمینارهای تخصصی، برگزاری همایش سالانه داخلی نیم روزی با ریاضیات، برگزاری مراسم گرامیداشت روز ریاضی، اعزام تیم دانشجوئی به مسابقات تحقیق در عملیات دانشجوئی کشور، شرکت مستمر دانشجویان در همایشهای ملی- تخصصی و ارائه سخنرانی در این همایش ها اشاره نمود.

   

  برنامه هاي آينده دانشکده:

   

  از جمله برنامه های آینده دانشکده در گسترش رشته ها، راه اندازی گرایش های علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی، ریاضیات مالی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وعلوم تصمیم و مهندسی دانش در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. درخصوص کاربردی و بومی سازی دانش ها مدتی است فعالیت های دانشکده آغاز شده و نتایجی نیز به دست آمده است، که از آن جمله می توان به فعالیت های انجام گرفته در زمینه های مرتبط با مکان یابی، علوم پزشکی، ریاضیات مالی، مباحث ترافیک و حمل و نقل شهری و جاده ای اشاره نمود.

  Persian (فارسی)
0